Історична довідка

ІСТОРІЯ НВК «ДНЗ№7-ЗОШ»

Історія великої держави починається з історії кожної окремої людини, кожної сім’ї, колективу, підприємства чи установи. Наш  заклад дошкільної освіти також є частинкою історії своєї країни, рідного міста, освітянської родини.
Серед білокорих берізок, довгокосих верб, і пахучих лип в місті Ковелі розташований НВК «ДНЗ№7-ЗОШ» за адресою   45000,
м. Ковель, вул. Павлова 7а, тел. (03352) 5-21-04 E-mail: nvk7_kvl@ukr.net,
який гостинно відкрив свої двері для найменшеньких його мешканців 15 жовтня 1979р. Дитячий садок був розрахований на 12 вікових груп, 365 дітей.
Протягом всього часу педагогічний колектив  закладу дбайливо зберігає і розвиває кращі традиції виховання здорового покоління. Тут кожна група – це комфорт і затишок, неповторний куточок казки і природи, чарівний світ книг і іграшок, а найголовніше – це уміло створені працівниками  умови для становлення та розвитку особистості, для забезпечення фізичного та соціального здоров’я дітей дошкільного віку та дітей з особливими освітніми потребами.
Перша завідуюча Новосад Галина Іванівна самовіддано працювала над створенням матеріально-технічної бази закладу, постійно піклувалась про відповідальне, турботливе ставлення працівників закладу до дітей, завжди була в авангарді нових педагогічних результативних підходів спрямованих на розвиток, навчання та виховання дітей.
1997–2002 рр. в ЗДО завідувачем працювала Мизовець Надія Григорівна. Вона відзначилась наполегливістю в роботі, була вимогливою до себе та до підлеглих, багато зусиль приділяла облаштуванню території та приміщень  закладу.  У 1999 році дитячі ясла-садок комбінованого типу реорганізовано  в дитячий садок-спеціальну школу №7 «Надія» , в зв’язку з відкриттям  початкових класів для дітей з особливими освітніми потребами. З цього часу заклад стає незвичайним. Про це розповідають у рядок вишикувані інвалідні візочки, на яких щодня приїздять на навчання маленькі пасажири. Емблемою закладу є горлиця із пташеням як символ материнської турботи. Діти з особливими освітніми потребами та здорові малюки граються на одному майданчику, спільно проводять дозвілля. Дитяча установа стає особлива, бо поряд із п’ятьма групами загального розвитку функціонує одна група дошкільного віку та три класи-комплекти для дітей з особливими потребами.
З 2002р. і до сьогодні  заклад очолює Чубата Віра Созонтівна, у арсеналі якої  нагрудний знак «Відмінник освіти України», «Софія Русова», почесне звання «Заслужений працівник освіти України» – виважений, творчий, ініціативний керівник, яка продовжила славні традиції закладу, піклується про забезпечення належного рівня навчально-виховної діяльності з дітьми, створення гарного мікроклімату в колективі та спрямовує діяльність колективу на розвиток творчих нахилів та інтересу дітей  до пізнання оточуючого світу. З року в рік  навчальний заклад радикально змінюється на краще: – оновлюється матеріальна база закладу, сформовано активний, працелюбний, професійно-грамотний колектив. Завдяки плідній співпраці керівника, колективу та батьків  НВК має прекрасний естетичний вигляд. З любов’ю оформлені всі куточки закладу. Кожна група та клас мають свій індивідуальний, оригінальний імідж. На високому рівні моральний клімат в колективі.
Адміністрація постійно дбає про відповідальне, материнське ставлення працівників до дітей, створення сприятливих, комфортних умов для перебування дітей в закладі, всебічного їх розвитку, творчої самореалізації, формування життєвої компетентності, ціннісного ставлення до навколишнього світу. У 2013р. в установі за сприяння управління освіти та міської ради відбулось урочисте відкриття новоствореної групи .
Заклад забезпечений необхідним обладнанням для зміцнення здоров’я дітей, їх фізичної реабілітації. Є спортивна зала, театральна студія, масажний та фізіотерапевтичний кабінети, кабінет психолога, логопеда, кімната аромотерапії. Проводяться різні види корекційної роботи: казкотерапія, піскотерапія, соціально-побутове орієнтування, пальчикова гімнастика, розвивально-корекційна робота практичного психолога, нетрадиційне малювання.
Кожен з керівників намагався зробити свій посильний внесок у покращення роботи дошкільного закладу, зміцнення його матеріальної бази, вдосконалення освітньо – виховного процесу, роботи щодо оздоровлення дітей та розвитку їх здібностей.

За третину століття плідної праці  заклад примножив свої традиції, має свій стиль педагогічної діяльності. Педагогам притаманні висока відповідальність, толерантність, педагогічна майстерність, творчість, ініціативність, здатність до нестандартних дій, закоханість у свою справу. В установі працюють 4 педагоги, які мають нагрудний знак «Відмінник освіти», три педагоги- нагрудний знак «Софія Русова». В цьому числі вчитель-логопед Надія Сенюк, вихователь- Валентина Пахолюк.  Щороку ми даємо надію на нормальне життя для десятків «особливих» маленьких ковельчан.
Наші педагоги були переможцями міських конкурсів:
«Вихователь року» (2005р.)-перемогу здобула інструктор з фізкультури Світлана Смоляк.
«Вихователь року» (2006 р.)-перемогу здобула вихователь Наталія Єрохіна.
«Дошкілля-це покликання» (2016р.)-номінація «Педагог-конгеніальність» присуджена Ірині Касянюк; «Педагог-артистичність» отримала інструктор з фізичної культури Леся Рибачук.
У 2010 році відбулася державна атестація вивчення діяльності НВК «ДНЗ №7-ЗОШ» з 08.02.2010р. по 19.02.2010р. Установу атестовано з відзнакою.

“Творчі сходинки педагогів Волині”(2020р.)- були відзначені на обласному рівні Косенчук І.А. та Пахолюк В.Т.

“КРОК ЗА КРОКОМ – І МИ У СЬОГОДЕННІ”
Сьогодні у НВК працюють талановиті і досвідчені педагоги, які створюють для дітей такий розвивальний простір, в якому їм затишно, радісно, зручно і цікаво. Тут вони можуть розвивати власні здібності й відчувають себе потрібними, де в центрі уваги кожна особистість.
Неодноразово роботу НВК «ДНЗ №7-ЗОШ» висвітлювали газети та журнали «Вісті Ковельщини», «Волинська правда», «Слово Волині», «Вісник».
На даний час в закладі функціонує десять груп, в тому числі одна дошкільна група для дітей з особливими потребами та три класи-комплекти для «особливих» маленьких школярів.
Освітній  процес забезпечують 65 працівників, з них 3о педагоги. Вищу освіту мають 23 людини, навчається у вищому навчальному закладі 1 працівник.
Працюють спеціалісти: музичні керівники, інструктор з фізичної культури, учитель-логопед, практичний психолог, соціальний педагог, вчителі-дефектологи.
Затишні групові кімнати та лагідні ніжні посмішки вихователів щодня зустрічають 137 вихованців.
На даному етапі ми працюємо над проблемою «створення освітнього середовища для забезпечення рівного доступу до якісної освіти» Особливим акцентом у роботі  закладу є формування і зміцнення здоров’я дітей, забезпечення психічного комфорту і позитивного самопочуття. Сьогодні наші малюки радісно дивляться на світ. Саме тут вони відчувають себе потрібними, повноцінними громадянами. Зробити їх щасливими завтра – головне завдання колективу нашої установи.

© Комунальний заклад "Навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №7 - загальноосвітня спеціальна школа І ступеня" міста Ковеля"